המדריך המלא למשווק המתחיל בטוויטר
המדריך השלם לשיווק בטוויטר

המדריך המלא למשווק המתחיל בטוויטר

המדריך השלם למשווק המתחיל בטוויטר 

זמן קריאה- 6 דקות

 

אם אתם עוסקים בשיווק דיגיטלי ובשיווק ברשתות חברתיות, סביר להניח ש'זירות המשחקים' העיקריות שלכם הם פייסבוק, אינסטגרם וגוגל בדגש על PPC.

זאת בשל העובדה שטוויטר, אחת הרשתות החברתיות החזקות בעולם, לא הצליחה לכבוש עדיין את ליבם של הגולשים הישראלים. אף על פי כן, לפרסום בעזרת 'ציוצים' פוטנציאל אדיר, שכן ידע בנושא יאפשר לכם לספק שירותים עבור לקוחות בחו"ל.

 

ייחודיות וחוקים שונים ממה שהתרגלנו בפייסבוק ובאינסטגרם

 

השיווק בטוויטר נחשב לקשה יותר, זאת בשל העובדה שהסטטוסים והפוסטים הארוכים מוחלפים בציוצים, אשר יכולים להכיל עד 140 תווים בלבד. לכן מקובל לצייץ יותר מפעם אחת ביום- ללא כל קשר לתגובות בזמן אמת אודות פרסום שלכם/ הבעת עמדה חיובית כלפי המותג שלכם. כמובן שניתן להוסיף סרטונים ותמונות, אך המסר כאן חייב להיות קצר וחד. אל תתנו לאורך להטעות אתכם, שכן לא פעם ציוצים של ידועים בציבור יכולים לעורר הדים וגלים (מוזמנים לקרוא אודות מעלליו של טראמפ ברשת החברתית).

 

כפי שתוכלו לראות בתמונה הבאה, הפיד בטוויטר מורכב מציוצים של אנשים ודפים אשר אתם עוקבים אחריהם. באפשרותכם לעשות לייק על ציוץ, להגיב, לשלוח הודעה ישירה למפרסם (לחצן 'המעטפה'. הזדמנות נהדרת למי שמשווק מוצרים או שירותים) ו'לשתף' את הציוץ- retweet.

 

חשוב מאוד להכיר את הלך הרוח ברשת החברתית בטרם תתחילו להשתמש בה כערוץ פרסומי חדש. למדו את ההבדלים בהנעות לפעולה, במבנה התוכן המקובל ובסגנון הכתיבה והמדיה השולט בזירה. הנעות לפעולה, במבנה התוכן המקובל ובסגנון הכתיבה והמדיה השולט בזירה.

 
 
twitter feed

הקמת פרופיל והצבת יעדים

תכננו ועצבו את הפרופיל שלכם ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר שניתן, כדי שתוכלו לשדר את העוצמה הגדולה ביותר מבחינתכם ומבחינת העסק אותו אתם מקדמים. מעבר לשימוש בתמונת פרופיל איכותית, נצלו את ה BIO (בדומה לאינסטגרם) להצגה עצמית אפקטיבית– מטרות, מה העוקבים יקבלו ואף הנעה לפעולה: אפשרות להרשמה לניוזלטר או כניסה לאתר. בנוסף, תוכלו להוסיף כתובת וקישור לאתר הרשמי שלכם (או כל דף נחיתה אחר שתבחרו). ערכו מעקב ואופטימיזציה אחר הביו שלכם ורעננו קישורים ותוכן בתדירות מסויימת (1 לחודש לצורך העניין) וגלו מה מביא ליותר הקלקות או כל פעולה שתקבעו במסגרתו.

 

בנוסף, חשוב מאוד שתגבשו תקציבים בהתאם (בסעיף על פרסום ממומן נדון על הצעות מחיר) וכן את המטרות שלכם כאשר את מפרסמים בטוויטר– השגת לידים, התקרבות ללקוחות וחיזוק הקשר עמם, בניית מודעות למותג, מתן אפשרות נוספת לשירות לקוחות ועוד. רק כאשר המטרות שלכם יהיו ברורות ומדוייקות, תוכלו להתחיל בבניית המשפכים השיווקיים הראויים שיובילו אתכם לאותה מטרה.

 

מומלץ לערוך מחקר שוק מקיף אודות המתחרים שלכם אשר עוסקים בתעשייה דומה וללמוד את דרך השיווק שלהם (אך לא להעתיק חלילה. חשוב מאוד שתשמרו על מקוריות ויחודייות גם

כאן בטוויטר!)

 

 

רשת חברתית רבת פנים

 

גם התוכן שונה- עקבו אחר טרנדים ונושאים חמים

 

מעבר לכך שנהוג לפרסם מספר ציוצים ביום, התוכן בטוויטר יכול להעניק ערך מוסף לעוקבים וגולשים גם אם אינו ארוך במיוחד. כאשר חקרתי את הרשת החברתית, לקחתי דוגמא מאחת החברות הגדולות בעולם אשר מנהלות חשבון טוויטר משגשג- נייק. מעבר לתמונות ופרסומות מושקעות במיליוני דולרים, נייק מצייצים משפט מוטיבציה אחת למספר ימים או תובנה מעניינת כלשהי. אל תהססו לכתוב ציוץ מעניין וקצר גם אם אינו קשור ישירות לחברה או למותג שלכם. כמו בכל רשת חברתית, ברגע שהגולשים יקבלו ערך מוסף מהחשבון שלכם-כך העמדה כלפיו תשאר חיובית בטווח הארוך.

 

מעבר לכך, הטוויטר משמש לבמת נאומים וירטואלית של ממש, בה כל אחד יכול להביע עמדתו בנושאים מסויימים, להביע תמיכה באכולוסיה שחוותה אסון או לדווח אודות סקופ מרעיש. הרלוונטיות לטרנדים ולנושאים מדוברים בטוויטר הינה עצומה, שכן ברגע ותצליחו למשוך את העוקבים שלכם ואת הקהל הרלוונטי עם תוכן שרלוונטי לרגע נתון- כך הוא ימשיך לנהל אינטרקציה עם התוכן שלכם.


כדי להשאר מעודכנים ובמעקב אודות נושאים מדוברים,
השתמשו ב Tweetdeck, אשר מציג אנליטיקות ונתונים בזמן אמת אודות האשטגים פופלאריים בקרב משתמשים.

 

עם חלוף הזמן ופרסום מספר גדול של ציוצים, תוכלו בעזרת Tweeter Analytics לנתח את הביצועים, לבדוק איזה תוכן הביא להמרות ובקיצור- מה הקהל שלכם אוהב יותר ובאיזה אפיק כדאי לכם להתמקד. רק כך תוכלו ליצור קירוב לבבות אמיתי בין המותג שלכם לבין העוקבים.

 

עוד נושא שחשוב לציין אותו הינו קשור ב'אירועים משמעותיים', כגון פגיעה באוכלוסיות מוחלשות, פיגועים וכ'ו. בשונה מפייסבוק, גם חברות יכולות (ואף רצוי) להביע עמדתן בנושאים חברתיים. היוזמה נקראת #TweerForACaus, שכן המטרה המרכזית העומדת מאחוריה הינה התפיסה כי לבעלי השפעה חברתית יש מחוייבות לקדם ולתמוך בנושאים מורכבים אשר נמצאים על סדר היום הציבורי. לדוגמא, באחד מחשבונות הטוויטר שהחברה שלנו מנהלת פרסמנו ציוץ התומך בנפגעי רעידת האדמה הקשה באינדונזיה:

 

פיצ'ר חדש מאפשר ליצור 'שרשרת ציוצים' כך שאתם יכולים להביע דעה בסדר לוגי הגיוני ונוח יותר לעין. במידה ויש לכם מה לכתוב, מעולה. אך חשוב לזכור שבטוויטר כדאי להשתמש במשפטים קצרים ומתומצתים, לכן זו יכולה להיות אפשרות מצויינת במקרים מסוג זה.

 

עוד טיפ חשוב הינו להמנע מ'פרסום חוצה פלטפורמות'- צרו תוכן ייחודי לטוויטר בלבד, שכן העוקבים שלכם בשלל הרשתות החברתיות עשויים להתאכזב אם תעלו תוכן דומה בטוויטר, פייסבוק והאינסטגרם.

 

סוגי קמפיינים בטוויטר

 

כמו תמיד- הוידאו הוא התוכן הממיר

על יתרונותיו של שימוש בוידאו בפרסום ברשת כתבנו, על הנתונים והמחקרים אודות סרטוני בזק כתבנו במאמר על החידושים של 2019 בדיגיטל וגם בטוויטר- הוידאו הוא השולט.

 

מחקרים שונים תומכים בעובדה כ- 80% מהגולשים שצפו סרטון בטוויטר, נטו לזכור את התוכן גם מספר שעות לאחר שצפו בו. מעבר לסרטונים מהירים עם מסר חד וברור, מומלץ לערוך שידורי לייב (בדיוק כמו בפייסבוק) וליצור קשר בזמן אמת עם העוקבים שלכם וקהל רלוונטי. כך תוכלו לחזק את מערכת היחסים שבין המותג ללקוח ואף להגדיל את אחוזי ההמרה (אם תרצו לקדם ולהסביר אודות אחד מהמוצרים שלכם או של החברה אותה אתם מקדמים).

 

על תקציבים ופרסום ממומן

 

כמו בכל רשת חברתית אשר זיהתה את הפוטנציאל הכלכלי שפרסום, גם לטוויטר ישנה מערכת פרסום ידידותית למדי המאפשרת לקדם את החשבון שלכם או ציוצים (מודעות) ספציפיות לקהל הרלוונטי. ככלל, המחיר ההתחלתי לקמפיים הינו בין 0.5 ל- 2.5 דולרים. כמובן שהתמחור תלוי בתחרות בינכם ושאר המתחרים, לכן יש לבצע מעקב צמוד ולהחליט על העלאה או הורדה של  תקציבים בהתאם לביצועים.

ישנם מספר סוגי מודעות בפרסום הממומן בטוויטר:

1. ציוצים מקודמיםכך תוכלו לקדם ציוצים ספציפיים לכאלו שטרם עוקבים אחריכם ולגרום להם לבצע פעולה כלשהי (לשלוח הודעה, לתת לייק וכו). באופן כללי, המודעה נראית כמו כל ציוץ רגיל מלבד הכיתוב PROMOTED בפרונט קטנטן, כפי שתוכלו לראות בתמונה.

 

ציוצים אלה יכולים להופיע בתוצאות חיפוש, בפיד של משתמשים מטורגטים ובפרופילים של משתמשים.

 

2. קידום חשבונות

 


בעזרת אופצית ה FOLLOWERS CAMPAIGN תוכלו לקדם את החשבון העסקי שלכם בקרב קהל רלוונטי. החשבון שלכם יוצג בטיים ליין של משתמשים בעלי תחומי עניין קרובים לחשבון שלכם ובאזור Who to follow- במה שניתן להשוות ל'אקספלור' באינסטגרם.

 

3. פרסום ממומן תוך שימוש בטרנדים

 

כאשר זיהיתם אירוע או טרנד חם, תוכלו לבחור באפשרות לקמפיין Promoted Trend ולהופיע בתוצאות חיפוש של השטאג או אירוע מסויים. כך תוכלו לחשוף יותר אנשים לתוכן שלכם, שכן הוא יהיה הכי רלוונטי כלפיו בנקודת הזמן הספיצפית.

 

4. Twitter Promote Mode

 

מדובר בפתרון יצירתי של טוויטר, שכן מפרסמים מתחילים יכולים להשקיע כ-100 דולר בחודש ובתמורה לקבל קידום של 10 הפוסטים הראשונים שלכם, בכל יום, לקהל שתבחרו. כמובן שהאפשרות הזו פחות מומלצת בשל היעדר בקרה ושליטה, אך למי שרוצה לקבל חשיפה מאסיבית בתחילת דרכו של החשבון שלו והתקציב שלו מאפשר זאת, ניתן לשקול בחיוב את השימוש בקמפיין זה לפחות לזמן מוגבל.

 

כיצד להקים קמפיין ממומן בטוויטר, שלב אחרי שלב:

 1. הקמת חשבון מודעות

 

בכתובת הבאה תוכלו להקים את החשבון הראשון שלכם. הזינו את אזור הזמן והמדינה שלכם וצאו לדרך.

  ads.Twitter.com.

 

2. בחרו מטרה

 

כמו בפרסום בגוגל אדוורדס ובאדס מנג'ר, תוכלו לבחור מטרת קמפיין: העלאת מודעות, מעורבות בציוץ, העלאת עוקבים ועוד (הרשימה המלאה לפניכם,המטרות די דומות למערכות פרסום המוכרות)

לאחר מכן תעברו למסך אשר יאפשר לכם לבחור שם לקמפיין תקציב (כולל) וכיצד תרצו לשלם.


3. הקמת קבוצת מודעות ותקציבים ממוקדים

 

בדיוק כמו בגוגל ובפייסבוק, גם מערכת הפרסום הזו דורשת חלוקה ברורה לקבוצת מדועות ומודעות.

בחלק זה תוכלו לבחור תקציב ספציפי לקבוצת המודעות ומתי יתבצע תשלום- צפייב בוידאו, מעורבות ועוד.

מומלץ להמנע בהצעת מחיר אוטומטית, שכן המערכת לא בהכרח תנהל את התקציב שלכם באופן אפקטיבי.

 

4. קרייטיב ומיקום מודעה

 

כאן תוצג בפניכם רשימה של ציוצים אותם תוכלו לקדם או לחילופין- להכין מודעה ייחודית לפרסום הממומן. לאחר מכן תוכלו לבחור היכן המודעה שלכם תופיע (גם כאן מוטב לבצע אופטימיזציה) ולהמשיך.

 

5. טרגוט קהל

 

במערכת הפרסום של טוויטר תוכלו להגיע לקהל רלוונטי ופוטנציאלי בעזרת מספר כלים-

 

בחירת מאפיינים דמוגרפיים, שפה, מין, מחשב או נייד ומיקום גאוגרפי- אשר יכול להבחר גם בעזרת מיקוד או שכונה מסויימת.

בנוסף, ניתן להעלות רשימת לקוחות קיימת, לטרגט קהל אשר דומה לעוקבים שלכם וכן תחומי עניין, מילות מפתח אשר מופיעות בציוצים של גולשים, אירועים ודפוסי גלישה.

 

המערכת תציג את גודל הקהל המומלץ אשר בעזרת התקציב שלכם תוכלו להגיע לידי התוצאות המוצלחות ביותר.

 

ולמעשה זהו, הקמפיין שלכם באוויר ותוכלו להתחיל לנתח את הביצועים והתוצאות שלו.

 

 

לסיכום, פרסום בטוויטר יכול להיות ערוץ פרסומי אפקטיבי וייחודי. כדאי מאוד להתעדכן בחידושים הרבים ובפיצ'רים חדשים אשר נכנסים לשימוש, כמו בכל פלטפורמה, כדי להגיע לתוצאות המוצלחות ביותר לאורך זמן.מרגישים שפרסום בטוויטר עדיין לא בשבילכם? מעוניינים להתחזק בפרסום בפייסבוק ובאינסטגרם?

מלאו את פרטיכם בטופס מטה ומייד נחזור אליכם!

 

רוצים שנעזור לכם? השאירו פרטים כאן:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט