האוטומציה של השיווק הדיגיטלי כבר כאן, אז איך זה שלא ממהרים לנצל אותה? | על פרסום והעלאת אחוזי המרה בעזרת מסנג'ר בוט:זמן קריאה- 6 דקותבטרם הגיחו הרשתות החברתיות לחיינו, אחת מהדרכים הראשונות ששימשו חברות שונות לקידום תוכן שיווקי, מבצעים והודעות לגבי המוצרים או השירותים שלהן, היה שימוש במערכות דיוור אוטומטיות אשר אפשרו לשלוח מיילים בתצורות שונות ומגוונות למספר גדול של נמנעים.

אבל עם התפתחות הטכנולוגיה, כניסתם של הסמארטפונים לשוק וכמובן של הפייסבוק, האינסטגרם ושאר פלטופרמות 'הסושיאל מדיה' השונות- כך גם הדרכים לרימרקטינג וטיפוח לקוחות קונים השתכללו.

בעת האחרונה השתכללו הצ'אט בוטים השונים, אשר נעשה בהם שימוש בעיקר דרך המסנג'ר של פייסבוק אך נעשה בהם שימוש בכלל אפליקציות ה'טקסטינג', המאפשרים לכל עסק לנהל קשרי לקוחות וכן שירות לקוחות מהיר ואדיב (כמובן תלוי באופן שבו תוכננו הבוטים להגיב לאנשים) וכמובן להוות כוח מסייע לעובדים של אותה החברה.

המערכות השונות מאפשרות גם להגיב ללקוחות שהגיעו לדף פייסבוק מסויים, בדיוק כמו שמוכרת תפנה אליכם כשתכנסו לחנות בגדים ולבדוק האם אתם זקוקים לעזרה, בנוסף למענה מהיר על שאלות נפוצות ובכך לחסוך זמן הן ללקוח והן לעובדי החברה, אשר יכולים להבין יותר באיזה מצב הלקוח יגיע אליהם במידה וידרוש עזרה טלפונית.

אך חשוב לחזור למקורות של מערכות הדיוור כדי להציג את אחד היתרונות המרכזיים בהם יתמקד המאמר הבא, שכן שליחת מיילים בתפוצות נרחבות נועדו לשמירה על קשר עם לקוחות שכבר קיימים במערכת ויש מידע אודות כך שהם סומכים על המותג כיוון שמסרו את פרטיהם האישיים.

כמובן ש'לייק' לעמוד של חברת אופנה מסויימת אינה אינידקציה, אך בהחלט יכולה בעידן של היום להראות שקיימת חיבה לפירמה.
בעזרת שימוש במסנג'ר בוט ניתן להפיץ מידע אודות מבצעים, שינויים בשעות פתיחה, מכירות מיוחדות ועוד, תוך כדי שמירה על קשר עם הלקוחות או האוהדים ולהבטיח שהפנייה נעשית לקהל רלוונטי ולעיתים אף חם ומוכן לרכוש מתוך ההיצע של החברה.

אז נכון, הדיוור במייל נחשב לזירה שונה ו'מנותקת' לגמרי, לעומת הדיוור בפייסבוק, שלפי דעת רבים (ולדעתנו…) הינו יותר רלוונטי כיום ו'מוחשי': זהות השולח מוכרת לנמען, איכות ההודעה גבוהה יותר וניתן לשלב בה בקלות תמונות וסרטונים כולל כפתורי הנעה לפעולה אשר מפנים את הלקוח לעמוד נחיתה מסויים.

שלא תטעו, עדיין אסור לזלזל בכוחו של המייל ואפשרויות השיווק שלו, אך שמירת הקשר עם הלקוחות והעוקבים אחרי העמוד העסקי הינה נוחה וקלילה הרבה יותר מאשר במייל. מה גם, סביר להניח שאדם יבלה זמן ממושך יותר בפייסבוק מאשר בתיבת הדואר הנכנס שלו, לכן הוא יקרא את הודעת השידור במיידי ולא מספר שעות לאחר שליחתה.

אז לאחר שהצגנו את כל עניין המסנג'ר בוט, למה שלא נצלול פנימה ונציג כמה דוגמאות חיות?

כמו בכל הקמפיינים שלנו השתמשנו בתוכנה מסג' הירו המעולה, המאפשרת לבנות בוט לכל מטרה- בין אם בפנייה לכל אדם שנכנס לעמוד העסקי בפייסבוק, מענה אוטומטי לתגובות (במידה וכתבתם בסגנון 'הגיבו אני לקבלת ההנחה…')
והודעת תפוצה אוטומטית המתריעה על הנחה/ מבצע ייחודי לכל מי שיפתח את ההודעה, שזו אגב האינדיקציה שלכם למעקב ואופטימיזציה לגבי ניסוח ההודעה שלכם, מיקום כפתור ההנעה לפעולה ועוד.


אז רק כדי לסבר לכם את האוזניים, הרשו לנו להציג את הנתון הבא מתוך סדרת הקמפיינים שערכנו עבור אחד מהלקוחות של החברה- חברה אמריקאית המתמחה במכירת מוצרי CBD (למי שלא יודע זה אחד מהחומרים הפעילים בצמחי הקנאביס, חוקי בארה"ב ובעוד מדינות בעולם ועוזר להם לטפל במחלות,חרדה, כאבים וכו, – לגמרי הדבר הבא לדעתנו).

אחוזי הפתיחה של כל הודעות התפוצה שהתריעו על מבצע מסויים נפתחו- כלומר 100 אחוזי פתיחה.

נשמע תלוש מהמציאות נכון? אז אמנם המספרים הם בין 75/75 או 104/104 אך עדיין הנתון הזה גרם לנו לגאווה. (כאן תופיע תמונה של הטבלה)

התבנית בכולם הייתה זהה והמטרה הייתה אחת: לגרום ללקוחות ללחוץ על כפתור הכניסה אשר יחשוף בפניהם הנחה משתלמת+ לינק לרכישה באתר. המהלכים הללו, בעיקר בתקופת הסייבר מאנדיי והבלאק פריידיי, הניבו אחוזי המרה גבוהים בנוסף לפעילות השיווקית בשאר ערוצי הפרסום (מפאת חיסיון לקוח איננו יכולים לחשוף את המספרים).

אך כמובן שכמו בכל תחום, לקח לנו ללמוד בקווים כלליים את התנהגות המשתמש הממוצע, אילו משתנים משפיעים עליו (קרייאטיב, תמונה וכ'ו) ומה הכי מעניין אותו ומשאיר אותו בתוך ההודעה שקיבל אל האינבוקס האישי שלו.

אז התחלנו מטסט על השירותים שלנו, הרחבנו את השירות לעוד לקוחות וכשהבחנו בעוד הצלחה מטעם לקוחה מתחום הרפואה- גילינו את הנוסחה שתביא להקלקות וסקרנות מצד הגולש ולבסוף כמובן תעלה את הסיכוי להמרה. 

אחוזי פתיחה

אך חשוב לזכור שכמו שכל קמפיין במערכת הפרסום של פייסבוק מצריך אישור, כך צריך לעמוד במגסרת החוקים החדשה שהרשת החברתית קבעה בהקשר של כל שליחת הודעת תפוצה במסנג'ר. יש לציין כי האכיפה נעשית גם במערכות דיוור כדוגמת צ'אטפיול ומאניצ'אט, כך שחשוב מאוד להתייחס להגבלות שפורסמו לקראת 2019.

ככלל, פייסבוק מסווגת את הדיוור ל-2 סוגים עיקריים:

– דיוור סטנדרטי, הנקרא גם 'דיוור 24+1' הוא מוגדר על פי העובדה כי ניתן במסגרתו לשלוח כמה הודעות שמתחשק לנו, שיווקיות ו'רגילות', במסגרת זמנים של 24 שעות מרגע שהמשתמש ענה לבוט. בתום הזמן הקצוב, ניתן לשלוח עוד הודעה אחת בלבד.
היה ואותו הגולש ענה לבוט, נפתח עבורכם חלון של 24 שעות נוספות, לפי העקרון בתחילת הסעיף.

-דיוור לנרשמים, אשר עומד תחת העקרון כי מותר לשלוח הודעות בלתי מוגבלות לנרשמים שלנו, אך הן חייבות להיות או קשורות לחדשות, פרודוקטיביות ומידע שעשוי לעזור למי שברשימת התפוצה כמו למשל טיפ לאורח חיים בריא.

כפי שציינתי, החל מהחודש פייסבוק יגבילו את הפלטפורמות האלו ויחייבו אותן לציית לתנאים. בדיוק בגלל זה מומלץ למהר ולהגיש בקשה להרשם לדיוור נרשמים- Subscription Messaging כיוון שהאישור לוקח מעט זמן.

על מנת להגיש את הבקשה, הכנסו להגדרות העמוד העסקי > מסנג'ר > הגשת בקשה לשליחת הודעה (מצורף צילום מסך).

הרחבה על כל החוקים והמגבלות בנוגע לשליחת הודעות שיווקיות/ לא שיווקויות תוכלו לקרוא באזור המפתחים של פייסבוק.

 

הרשמה לבקשת רשימת דיוור

עשו לעצמכם את החיים קלים- שימוש בהודעות 'ברוכים הבאים'

עוד אפשרות מעניינת דרך צ'אט בוט כאמור הינה האפשרות לקבל את פני כל מי שנכנס לעמוד העסקי שלכם כדי לחמם אותו עוד יותר לבצע רכישה של המוצר או השירות שלכם, בנוסף לעובדה שהוא יכול לקבל מענה על שאלות נפוצות ובכך להרגיש שהוא זוכה לכל המידע שהוא זקוק לו במהירות (בנוסף לעובדה שאתם/ הנציגים שלכם לא יצטרכו לסייע לאותו הלקוח).

ניתן בקלות להגדיר ולסייג נושאים מסויימים שעליהם אתם יודעים שרוב הלקוחות הקיימים שלכם מתעניינים בהם כגון שעות פתיחה, מדיניות משלוח ועוד.

מה גם שמענה מהיר, בין אם בצורה אוטומטית ובין אם ידינית, מקנים נקודות זכות באלגוריתם של פייסבוק ועשויים להביא לחשיפה אורגנית מוגברת של העמוד שלכם בפיד של מי שעוקב אחריכם, דבר נדיר בימינו אנו.
 

הודעת וואלקם


ולסיום, ניגע כמובן באפשרות למענה על תגובה בפוסט, אשר יכולה גם כן לתרום להעלאת אחוזי המרה והקלקות לכניסה לעמוד נחיתה/ אתר, הכל תלוי במטרה שלכם.

מי מאיתנו לא מכיר את קמפיין המעורבות הקלאסי של 'לקבלת ההטבה הגיבו X', כמובן כדי להפעיל את העוקבים שלנו בנוסף לאפשרות לקבל חשיפה אורגנית של הפוסט (תגובה/ שיתוף של חברים יקפיצו את הפוסט ויעזרו לחשוף אותו יותר, בהתאם לגישה החדשה של פייסבוק לפיה חברים > עסקים).

ניתו להגדיר מראש כי כל מי שמגיב לפוסט מסויים יכול לקבל הודעה אישית לתיבת ההודועות תוך 5 שניות למשל, במה שתכיל את כלל הפרטים והמוצא האחרון לפני שאתם שולחים את המשתמש לעמוד נחיתה או לאתר שלכם כדי לזכות בהטבה ייחודית.

ברגע שאתם מדריכים ומכווינים את המשתמש לפעולה שאתם מעוניינים שהוא יבצע, החיים שלכם ושלו יהיו קלים הרבה יותר, זהו הסוד של כל עניין המסנג'ר בוט בסופו של עניין. 

אז כפי שצללנו וחקרנו, עתיד האוטומציה של הפרסום הדיגיטלי כבר כאן.
שימוש נרחב וראוי בצ'אט בוט יכול להביא לשיפור בשירות הלקוחות, לעלייה במכירות והמרות וכן לשמירה על קשר רציף עם הלקוח.

סקרנו אתכם ואתם מעוניינים בשירות לקידום העסק שלכם בעזרת המסנג'ר בוט?
אז יש לכם שתי אופציות:

הראשונה היא לעשות את הכל בצורה עצמאית ולרכוש את שירותי מסג' הירו בעלות של 9$ דולר דרך הקישור הזה 

השנייה – להשתמש בשירותי הייעוץ והקידום שלנו 🙂

מוזמנים ליצור איתנו קשר ישירות בוואצאפ דרך הלינק למטה או להשאיר פרטים ונצור קשר בהקדם!

רוצים שנעזור לכם? השאירו פרטים כאן:

About אנטולי (טוליק) איידלמן

Check Also

שמונת המיתוסים הכי גדולים בפרסום בפייסבוק

8 המיתוסים הכי גדולים של הפרסום בפייסבוק  פרסום בפייסבוק הוא בהחלט אחת השיטות היעילות והנגישות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *