כל מה שחם באינסטגרם

עזרים חינמיים וטיפים, פיצ'רים חדשים ותחזיות : על אינסטגרם בשנת 2019

זמן קריאה- 5 דקות

הפלטפורמה שנכנסה לחיינו בשנת 2010, הפכה בשקט בשקט לאחת ממעצבות התרבות החזקות של העולם המודרני, בתור מה שהתחיל כתוכנה בסיסית ונטולת פונקציות מרובות, המשמשת לשיתוף תמונות.

אולם כפי שכבר רובכם ככל הנראה התעדכנו, אינסטגרם מתחדשת ומספקת עדכונים בלתי פוסקים לאפליקציה שכבשה את עולם הדיגיטל והמדיה, בדמות פיצ'רים חדשים למשתמשים 'הרגילים', אך במאמר הבא יוצגו גם כמה עדכונים אשר יהיו רלוונטיים יותר עבור מי שמשתמש בפלטפורמה לקידום ושיווק.

אז בבקשה, הנה כמה מהחידושים והיכולות החדשות של אינסטגרם אשר נכנסו לפעולה וחלקן יופעלו במהלך 2019 עם בונוס קטן- תחזית לעתיד של ה IGTV.

רוצה לקבל גישה חינמית לסדנת האינסטהבוט שלנו שתלמד אותך את מה שצריך לדעת גם ברמת התוכן וגם ברמת הבוטים בשביל באמת להצליח באינסטגרם?

הקלק  כאן 

בריונות ואלימות? לא באפליקציתנו- אינסטגרם נלחמת במגפה העולמית של בריונות ברשת

 

מי שמצוי באינטרקציה כלשהי עם ילדים ובני נוער בגילאי 10-18 לערך, כנראה נחשף לסיפורים קורעי לב אודות הצקות והקנטות מהם בני אותו הגיל סובלים ברשתות החברתיות. הנגישות לשימוש בפלאפונים בקרב ילדים בגילאים קטנים לצד והידע הטכנולוגי- הולידו דיספונקציה חברתית עולמית ומזעזעת בדמות אלימות ועבריינות באמצעות המקלדת. נכון, התופעה קיימת גם בקרב חתכי גילאים מבוגרים יותר, אך תוצאותיה בקרב צעירים הרסניות יותר. אינסטגרם החליטה להסיר את הכפפה, במה שיהיה בפעם הראשונה בהיסטוריה צעד אמיתי למיגור הבריונות ברשת: פיתוח מנגנון זיהוי מתקדם לתגובות ופוסטים פוגעניים ולא הולמים. הפרטים אודות הפיתוח עדין לא מלאים, אך בהודעה הרשמית נמסר על ידי דוברות החברה כי התוכנה תהיה מסוגלת לזהות השוואות בין אדם לאדם אחר/ חפץ כלשהו, תוכן מסית, גזעני ומעליב. כאשר יהיה זיהוי מסוג זה, לאחר סריקה מעמיקה של האלגוריתם המשוכלל, אותו פוסט יימחק אוטומטית ואזהרה תשלח למפיציו.לצד הראיה להתפתחות המדהימה של הבינה המלאכותית בשוק ההיי טק והדיגיטל העולמיים, אין ספק שההחלטה משקפת את אישיותו הליברלית והפתוחה של מנכ"ל החברה החדש, אדם מוסרי, אשר בין המטרות שהציב לעצמו הינה יציאה למלחמת חורמה בבריונות ברשת. האם האלגוריתם המשוכלל אכן יספק את הסחורה? בשבועות האחרונים המנגנון החל לפעול ללא כל תקלות מיוחדות. המערכת תמשיך לפעול בהדרגה עד שתכנס ל'משרה מלאה' ותהיה אחת הגורמים להפיכת האינסטגרם למקום בטוח ומהנה לכלל המשתמשים.

 
מחזות מסוג זה יעלמו?

הכרתם מישהו או מישהי חדשה? הסוף לחיפוש שמות משתמשים- 'תגי השם'

מי שהציץ בסטורי בשבוע האחרון, הבחין באפשרות חדשה בדמות יצירת 'תג משתמש', אשר יקל על שיתוף תוכן, תיוג ומעל לכל- מציאת המשתמש שלכם או של החברה שאתם מקדמים באינסטגרם. כך ניתן לחסוך בזמן ולדלג על שלב החיפוש, שעשוי להיות לא מדויק.

כיצד להפעיל את הפיצ'ר החדש? פשוט כך:

-גשו אל הפרופיל שלכם בתפריט התחתון

-לחצו על סמל 'ההמבורגר' (שלושה קווים אופקיים)

-לחצו על 'תג שם'/ 'name tag' באנגלית

-בחרו אמוג'י בתור רקע, צבע. בלחיצה על הכפתור העליון, תוכלו להוסיף סלפי לתג השם.

 

על מנת לסרוק תגי שם, יש להגיע אל אותו המקום מהמכשיר של האדם אשר מעוניין למצוא את הפרופיל שלכם וללחוץ על הכפתור התחתון לסריקה. ברגע שיערך זיהוי, הוא יוכל לקבוע האם לעקוב אחריכם או רק לצפות בפרופיל.

הכנסו לסרטון ההדרכה המלא כאן

דוגמא ל'תג שם'

 

ניצול מומנטום וטרנדים עכשויים- קל יותר לשתף תוכן מפלטפורומות אחרות, כולל ספוטיפיי

אמנם בפונקציה מעט ישנה יותר, אך רבים מהמשתמשים הישראלים כלל לא מודעים אליה וחבל. עוד ועוד אפליקציות מרחיבות את אפשרות השיתוף של התכנים שיצרתם/ צילמתם אל האינסטגרם, במה שמקל מאוד על שמירות מיותרות על המכשיר הנייד או המחשב ולהעלות קבצים אל הסטורי או הפיד. בין הזירות שאפשרות זו נפתחה והן הכי רלוונטיות עבור הישראלי הממוצע הן ספוטיפיי, שירות המוזיקה הגדול והחזק בעולם כרגע וכן אפליקציית GOPRO, מותג צילום האקסטרים המוצלח. אינסטגרם מבינה כי הרחבת האפשרויות והקלה בשיתוף תוכן יעזרו לה בשני אופנים:

  1. מעודד אנשים להשתמש עוד באפליקציה, להעלות עוד תוכן ותמונות ולהתנות חוויה חיובית ונוחה למשתמש.

  2. יצירת שיתופי פעולה עסקיים וטכנולוגיים עם השחקנים המרכזיים בעולם הדיגיטל והמדיה, במה שיכול להניב רווחים ויתרונות לכלל הצדדים.

לצערי אין לי GOPRO, אז אסביר בצורה הפשוטה ביותר איך אתם יכולים לשתף שיר שאהבתם באינסטגרם (הרבה יותר טוב מצילום מסך לא?)- לחצו על פס הניגון התחתון עם השיר שאהבתם, לחצו על 3 הנקודות בצד שמאל ולבסוף על SHARE. לבסוף תפתח בפניכם רשימת פלטפורומות אשר תוכלו לבחור לשתף בהן את הטראק עם חבריכם.

שיתוף מוזיקה בספוטיפיי

 

שמע מה הסיפור ש'ך- כמה כלים חינמיים שישדרגו את הסטורי שלכם

 

הסעיף הבא יהיה האחרון אשר יעניין את מי שמשתמש באינסטגרם 'לכיף' ולא לצרכי שיווק או עבודה, אך גם הם יפיקו משורות אלו המון.

אין ספק שהסטורי פשוט שינה את אורך החיים שלנו. קודם כל, האפשרות הזו גילתה לנו כמה אנחנו דור מציצן שאוהב לקבל טעימה מחייהם של אנשים הקרובים אלינו. בדיוק בגלל זה הרדיפה אחר איכות תמונה ואפקטים יחודיים הפכה לשכיחה כל כך.

 

בפן השיווקי, הסטורי מאפשר להציג מוצרים שונים לרכישה, מבט אל פעילות של חברה כלשהי ואף להגדיל את המעורבות של העוקבים: בעזרת פיצ'ר הסקרים ושאילת שאלות, בין היתר.

עדכון מרענן שיאפשר להעמיק את חווית המשתמשים והקרבה למותג, יאפשר יצירה של פילטרים ואמוג'י יחודיים דרך AR STUDIO של פייסבוק. האפשרות לשימוש בפילטרים היחודיים נפתחת רק עם מעקב אחרי אותו עמוד עסקי. ישנם כמה מפורסמים אשר החלו להשתמש בפונקציה הזו, כגון ריהאנה וקיילי ג'נר. היתרון? ראשית, כמו שציינתי, אם למשתמש תהיה אפשרות למצוא אפקטים חדשים ומיוחדים לסטורי- הוא יקח אותה בשתי ידיים. בנוסף, הדבר מאפשר לקדם מוצרים מסויימים- לדוגמא, חברת קוסמטיקה יכולה לעצב 'קו' חדש של אפקטים ואימוג'ים אשר מדמים צבע של ליפסטיק שלה. הלקוחה הפוטנציאלית יכולה לקבל המחשה של המוצר ולקבל החלטה כללית האם הוא מתאים לה ולבסוף, לבצע רכישה.

 

אז לאחר שהבנו כמה חזק הסטורי בתקופה הנוכחית, קבלו 5 אפליקציות חינמיות ומומלצות לעיצוב תוכן אנכי ומותאם לפלטפורמה:

1. UNFOLD

תוכנה חינמית ופשוטה לתפעול. ניתן לבחור מבין כמה טמפלטים מוכנים לשילוב תמונה אחת או מס' תמונות במקביל, להוסיף צבע רקע וטקסט. ניתן לשלב גם וידאו דרך התוכנה.

 

CANVA .2

 

התוכנה המוכרת אשר ניתן להשתמש בה גם במחשב (יתרון מובהק שלה), מאפשרת להוסיף אפקטים, סטיקרים, אייקונים וטקסט מסוגנן אל הסטורי. הגרסא החינמית אכן מספקת את הסחורה, אך כדי לשקול לרכוש את הגרסא המלאה (והלא יקרה יש לציין).

 

  1. Hypetype

 

למי שמחפש דרך ייחודית לשלב טקסט בתוכן שלו, יוכל למצוא המון אפשרויות באפליקציה. הייפטייפ מאפשרת לשלב טקסט חי ברמה גבוהה לכל סוג של סטורי, וידאו או תמונה סטטית.

 

  1. Over

 

לוקח מעט זמן להתרגל אליה, אך הלימוד הקצרצר שווה לחלוטין. התוכנה מאפשרת יצירה של טמפלטים ועיצובים באופן עצמאי או להשתמש במגוון מוכן מראש. מה שנחמד באובר זה שאין הגבלה על מספר התמונות שניתן להכניס אל תבנית אחת. קיימת אפשרות להוספת טקסט מסוגנן וייחודי, ליצור מסגרות ותבניות לרקע.

האפליקציה זמינה להורדה באייפון בלבד.

Preview  .5

האפליקציה האחרונה תסייע בנוסף לעיצוב ועריכה של סטוריז מראש, לתכנן לוח זמנים ולתזמן פרסום של תוכן בהתאם לרצון המתשתמש. יכול לסייע בעיקר למנהלי מדיה אשר אוטומציה היא חברתם הטובה ביותר וכן לתכנן מראש את הפרסומים השונים של חשבון מסויים.

הצ'אט בוט לא נח- מענה אוטומטי להודעות בתיבת הדואר הנכנס של החשבון

 

במאמר על הטרנדים החמים בעולם הדיגיטל ב- 2019 הסברתי את החשיבות והמודעות לשירות לקוחות ומענה מהיר להודעות בעמוד העסקי. ישנן תוכנות שונות המאפשרות זאת בפייסבוק בעיקר, אך אינסטגרם הודיעו בראשית אוקטובר כי כעת מענה אוטומטי יתאפשר דרך הגדרות הפרופיל. מי שמנהל חשבון עסקי באינסטגרם ישמח לשמוע אודות החדשות, שכן המצב הקיים מחייב מענה ידני ומהיר לשאלות וטענות של לקוחות, מה שגורם לבזבוז זמן יקר ופוגע באוטומציה אליה אנו כמהים כל כך. בשלב ראשוני הפיצ'ר אינו מתקדם כל כך, אך בעתיד ניתן יהיה לתכנת ולהגדיר מענה מלאכותי מתקדם לכל דבר ועניין.

על מנת להפעיל את הפונקציה הכנסו אל הגדרות > תשובות מהירות > הגדירו תשובה קבועה למענה על כל הודעה שתשלח לתיבת האינבוקס של החשבון.

 

אינסטגרם ורכישות באינטרנט- זיווג מוצלח שהולך לזעזע את אמאזון

על המיזם החדשני של אינסטגרם, ה- IG SHOPPING, פרטנו והסברנו את הפונציטל, אז על כך לא אכביר במילים אלא אתן אלטרנטיבות קיימות לקידום ממכר מוצרים דרך הרשת החברתית.

 

ראשית, אני בהחלט תומך נלהב של שילוב קמפיין המותאם ספציפית לאינסטגרם בכל הקשור לממכר אלקטרוני. הממשק כל כך נוח וידידותי, בנוסף לעובדה כי נראות וחומריות היא הערכים שמניעים אותה, מתכון נהדר להצלחה.

 

ההצעה הראשונה עבורכם תהיה ליצור קטלוג דינמי בפייסבוק, כפי שתוכלו לצפות בסרטון הבא, במה שיאפשר לכם 'לחבר' את הקטלוג גם אל האינסטגרם. ברגע שתעשו כן, תוכלו להוסיף סטיקר לרכישה של מוצר מסויים בסטורי או בפוסט רגיל, תוך הוספת קישור ישיר לעמוד הקנייה. מומלץ לכלול בפוסט המקדם מוצר מסויים, מספר תמונות מזוויות שונות של המוצר ואף סרטון הממחיש שימוש בו במציאות. הצרכן המודרני הפך לחשדן יותר ובעל סטנדרטים גבוהים הרבה יותר, לכן יש ליצור התאמה מדוייקת לשאיפות שלו מבחינת אישור פנימי לגבי איכות ואמינות של מותג כלשהו.

 

ערכו בדיקות ונתחו את הנתונים, צרו סטורים עם קישורים ישירם לרכישה, פוסטים אינטרקטיביים ואל תבחלו ביצירתיות. התוצאות יגיעו בוודאות.

 

 

ולסיום, תחזית קטנה- למה IGTV היא הדבר הבא במדיה?

מוטיב מוכר בסרטי המשך על גיבורי על הינו 'שבירת הבטחון והיציבות של הדמות הראשית'- נקודת המפנה של העלילה שבה מופיע משום מקום נבל חדש/ ישן ומאיים על חייה של הדמות הראשית (ובדרך כלל גם על העולם כולו). אז לדעתי אנחנו בדרך לחוות את אותו המוטיב רק בחיים האמיתיים. חברים קרובים ומשפחה חולקים על העתיד הוורוד שאני צופה ל IGTV, אך אני מאמין בלב שלם שהיא כרגע ובעתיד תהווה את האיום הכי גדול על יוטיוב.

 

למי שטרם שמע או הבין על מה כל המהומה, האפליקציה משמשת להעלאת סרטונים ארוכים יותר מאלו המתאפשרים בפורמט הרגיל של אינסטגרם, 15 דקות במתכונת הנוכחית אולם בעתיד ניתן יהיה אפשר להעלות לערוצים סרטונים ארוכים הרבה יותר. ניתן להגיב, לשתף ולעקוב אחר ערוצים ספציפיים, לצפות בכל זמן בסרטון מסויים ואף להחשף בתכנים חדשים על פי פופלאריות, מעקב של חברים ומעקב אחר משתמשים בפרופיל האינסטגרם הקונבנציונאלי. כמובן שניתן לעקוב אחר ביצועים ואנליטיקה של התכנים המועלים, כמו בכל פלטפורמה שיווקית כיום. כפי שנכתב במאמר שלנו על האפליקציה, היא טומנת בתוכה פוטנציאל אדיר למשווקים ובכלל, להפוך להצלחה גדולה. 

 

ראשית, הפורמט היחיד שניתן להעשות בו שימוש להעלאת סרטונים הינו VERTICAL, אנכי. זאת למה? כיוון שהדרך בה אינסטגרם תופסת את חווית המשתמש והממשק הינה כזו, שהדרך הטבעית ביותר להחזיק סמארפון הינה בצורה אנכית ולא לאורך. אם לרגע נזניח מושגים ועקרונות מקצועיים, חשבו על כל הפעמים שצפיתם בוידאו קצר בנסיעה ברכבת או בתור לקופת חולים. החזקה של המכשיר הנייד בצורה אופקית היא לא טבעית או נוחה וטומנת בתוכה סכנה ממשית להפלית המכשיר הנייד, נכון?

דוגמא נוספת, כאשר אתם נתקלים בסרטון בפייסבוק של קוף משחק כדורסל או אישה שנלחמת על זכותה הטבעית לקנות שוקולד בטיסה, רובנו לא נגדיל את המסך, נלחץ על הכפתור להיפוך ונמשיך לצפות בוידאו. הקצב של צריכת המדיה שלנו והשיטוט הרשתות החברתיות רק עולה ועולה, הזמן שלנו יקר והנוחות שלנו כמשתמשים גם כן עולה, על כן צפייה בוידאו לאורך היא המיטבית ביותר עבורנו.

 

בנוסף, חשבו על מה ה IGTV מציע לנו בתור משווקים ומשתמשים.

 

אם אני מפרסם חברה גדולה העוסקת באופנה, אזום ראיון בשידור חי (כן גם האפשרות הזאת תהיה קיימת בעתיד), ממש כמו בפייסבוק ואאפשר לעוקבים לשאול כל מה שהם ירצו לדעת אודות הקולקציה החדשה או איך להתלבש בהתאם לאופנה הכי נחשבת, כדי לחזק את הקשר של העוקבים שלי עם המותג ולהעניק להם ערך מוסף. אה וכמובן, לאתר אוהדים ורוכשים חדשים.

 

יצאתי להפסקה קצרה בעבודה, באלי קצת לנקות את הראש אבל אין לי זמן להתעדכן בסטטוסים, תמונות, סרטונים ועוד ועוד… אינסטגרם בעצם יוצרים עבורי מרכז אם לכל מה שמעניין אותי במדיה החברתית והבידורית בסמאטרפון שלי. אחרי שהתעדכנתי בסטורי, בפוסטים ובאקספלור, אני יכול להכנס אל ה IGTV ולצפות בתכנים שחברים, חברות, תוכניות אהובות ומותגים מעלים אל הפלטפורמה ולהנות מעולם וידאו אינסופי. אני יכול לצפות בתקציר המשחק של אתמול ולראות את הגולים של מסי, לצפות במסיבת עיתונאים של ביבי דרך הערוץ של ווינט ואת החשיפה של הג'יפ החדש של רנו. הכל מלוקט לתוך מקום אחד, בלי לחפש יותר מידי. תיארתי כרגע מצב אידיאלי שיכול להיות קיים רק בעוד כשנה מהיום. שינויים לוקחים זמן, בייחוד גדולים כמו אלו.

 

אני חושב שהטענה הכי חזקה שלי ל'למה אני צופה הצלחה ל IGTV' תהיה ההשוואה לסנאפצ'אט.

 

מישהו זוכר בכלל את האפליקציה הזאת? ששימשה בעיקר לשליחת תמונות חושפניות בלתי ניתנות לשמירה?

 

היא לא הצליחה בגלל שהשירות שהיא הציעה היה 'תת פונקציה' שהצריך מאמץ גדול למדי בהתחשב בקצב המהיר של השימוש שלנו בסמארטפון. אך ברגע שהסטורי עלה לאינסטגרם, הוא כבש במהרה את השוק האמריקאי ולבסוף- גם אותנו הישראלים. כל אפשרויות השיתוף מצויים במקום אחד, מהיר ונוח.

את אותה מגמה אני צופה ב IGTV. נכון, אסור לזלזל בכוח האדיר של יוטיוב, אך ברגע שההרגל בדמות צפייה בוידאו לאורך ייכנס לתודעה שלנו, ספק אם תהיה דרך חזרה.

אינסטגרם יצרה תרבות חדשה של הפצת תוכן ומדיה ורכישתה. מעבר לכך, האפליקציה משפיעה על הדרך בה אנו מתייחסים למותגים, אנשים, מוצרים, עצמנו: בעצם כל דבר שהוא חיצוני. בדיוק בגלל זה, אני מאמין בלב שלם ביכולת של ה IGTV לשנות את הרגלי הצפייה שלנו בוידאו והפיכתה לפלטפורמת שיתוף הוידאו מובילה ואימתנית.

 

רוצה לקבל גישה חינמית לסדנת האינסטהבוט שלנו שתלמד אותך את מה שצריך לדעת גם ברמת התוכן וגם ברמת הבוטים בשביל באמת להצליח באינסטגרם?

הקלק  כאן 

רוצים שנעזור לכם? השאירו פרטים כאן:

About Подозрительный

Check Also

המדריך השלם לשיווק בטוויטר

המדריך השלם למשווק המתחיל בטוויטר  זמן קריאה- 6 דקות   אם אתם עוסקים בשיווק דיגיטלי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *