כל התאריכים לתקופת החגים

המתנה של החשדניסטים לכל מי שמתעסק במסחר אלקטרוני- על החגים והמועדים שאסור לכם לפספס בנובמבר ובדצמבר:

 

בעלי חנויות מקוונות? כדאי מאוד שתתכוננו בהתאם לתקופה הקרובה, אשר יכולה להיות רווחית מאוד עבורכם. כח הקנייה באינטרנט מתחזק משנה לשנה, בעיקר בארצות הברית ובאירופה. לכן, מוטב שתדעו ותתכוננו מראש לכל החגים והמועדים המיוחדים המצויינים ברחבי העולם.

 

על טיפים לפרסום ממומן וקידום חנויות אונליין כבר כתבנו והרחבנו בעבר, אך כן חשוב לציין שתכנון לו"ז מוקדם ומקיף לצד חלוקה והקצאת תקציבים, יאפשרו לכם להקדיש זמן לקידום משימות נוספות ולטפל בבעיות אם יצוצצו. מבחינה שיווקית, מומלץ להתעדכן בכל הפיצ'רים החדשים בפלטפורמות השונות על מנת שתוכלו להשתמש בהם באפקטיביות לקידום הדף העסקי והמודעות שלכם. נכון, לצרכנים ברחבי העולם בתקופה הזאת יש יד מאוד קלה על ההדק וסביר להניח שפרטי כרטיס האשראי שלהם מוזנים אוטומטית בכל תוכנת תשלום, אך חשוב מאוד להיות יצירתיים, להשתשמש בסרטונים ובגרפיקות הקשורים למועד ובקיצור, לשדר אמינות ומקצועיות. ברגע שתהיו מקוריים ותבדלו מאחרים בדרך שבא אתם מציגים את המוצרים שלכם, תוכלו למשוך יותר גולשים וקונים, במה שלבסוף יגדיל את הרווחים שלכם. קחו רעיונות של אחרים אך צרו מהם כאלו חדשים ומקוריים.

אז בלי עיכובים מיותרים, הנה  לכם המדריך המלא לתקופת החגים הלועזיים, החל מסוף נובמבר ועד לערב השנה החדשה.

 

'נובמבר השחור'-

הגרשיים שבכותרת משמשות בעיקר לציניות… אמנם החודש בעיצומו, אך ישנם מספר ימים של חגיגות קניות שאתם חייבים לדעת עליהם כדי למקסם רווחים בתקופה הקרובה.

11 בנובמבר

יום הרווקים הסינים

 

יום הקניות הנרחב ביותר באסיה ואף בעולם כולו בשנים מסויימות. בשנה שעברה סך הקניות ברשת באותו היום הגיעו לכדי 25.3 מיליארד דולר, כשאחריו סייבר מנדיי עם 'רק' 6.6 מיליאד…

15 בנובמבר

יום המחזור האמריקאי

החנות שלכם מציעה מוצרים ידידותיים לסביבה? אולי ממוחזרים? זהו היום שלכם לזרוח בלי צל של ספק.

22 בנובמבר

חג ההודיה האמריקאי

החג בא לציין את גבורתם של המתיישבים הראשונים בארצות הברית, אשר חוו המון קשיים כלכליים וחברתיים. לאחר השנה הראשונה להתיישבות, הם הודו לאל על יבולי הסתיו ובכלל על ההשרדות של התקופה הקשה בצורת ארוחה עשירה ומפוארת.

חשוב מאוד לערוך מחקר שוק מקדים ומקיף אשר סוקר את מסורת הציון של החג בכל אזור בארצות הברית, כיוון ששיווק מואץ מדי עלול לפגוע במכירות של ה'דבר האמיתי': הבלאק פריידיי.

23 בנובמבר

הבלאק פריידיי!!

 

יום הקניות הגדול ביותר בעולם המערבי ללא עוררין.

במקור המסורת החלה בארצות הברית בלבד, אך עם התפתחות הקנייה המקוונת והגלובליזציה, החלה התופעה להתפזר לרחבי תבל. במקורות למטה תוכלו לקרוא בהרחבה אודות טיפים, אסטרטגיות שיווקיות ועוד במיוחד לבלאק פריידיי.

24 בנובמבר

 " Small Business Saturday " בארצות הברית

מעין חציצה בין הבלאק פרידיי ל'סייבר מנדיי'. כעקרון היום מוקדש דווקא לעסקים אמריקאיים ומקומיים אשר מציעים מחירים אטרקטיביים במיוחד על המוצרים שלהם. על פניו העסק שלכם אינו ממוקם בארצות הברית, אך ישנם אתרים רבים אשר רוכבים על הגל וממשיכים בהנחות ובהצעות מעולות לקונים.

26 בנובמבר

 Cyber Monday- 'סייבר מנדיי'

ביום זה של השנה, המנהג הינו להציע את המחירים והמבצעים הכי טובים של השנה בכל חנויות האי קומרס.

 

27 בנובמבר

Giving Tuesday

קצת הפוגה. זה נחשב למעין יום של 'חימוש מחדש' וחזרה לשגרה, גם מבחינת חידוש ומעקב אחר מלאי וגם מאפשר חלון הזדמנויות להחזרת מחירים למחיר המקורי בצורה מתונה לתקופה קצרה.

 
 
 
 

דצמבר- חנוכריסמס

אז נובמבר נגמר בקול תרועה ואם פעלתם נכון- גם עם רווחים נאים, אך זהו היה רק קרב אחד במלחמה.

חנוכה וכריסמס הם המועדים המרכזיים אשר אחוזי הקנייה בהם עולים בצורה ניכרת. חשוב מאוד לזכור לשים דגש על עניין המשלוח, שכן עיכוב יביא לכך שהמתנה לא תגיע בזמן לעץ חג המולד או לאחד מימי החנוכה.

מעבר לכך שהמוני ילדים ומבוגרים יהיו עצובים במצב שכזה, טעות מסוג זה עלולה לפגוע בקשרי הלקוחות שלכם בעתיד. לכן מומלץ לפקח כל העת על סטטוס ההזמנה המשלוח של כל הלקוחות בתקופה העמוסה.

1 בדצמבר

Small Business Saturday בבריטניה

הרעיון מאחורי היום הזה דומה בתכליתו לזה שחל בארצות הברית. בממלכה המאוחדת ישנה הקפדה על פרסום נקי ופשוט, כיוון שהמטרה היא לחזק עסקים קטנים ומקומיים בלבד הפועלים בקהילות קטנות. בשל כך, עדיף להוציא את מדינות בריטניה מקמפיינים שונים על מנת לא ליצור אנטגוניזם כלפי החנות שלכם בעתיד.

2-10 בדצבמר

חנוכה

אין צורך בהסבר על החג ומקורו, אך אציין כי השנה במיוחד צפויה עלייה בקניות ברשת בקרב ישראלים בתקופה הזו של השנה. הלקוחות הבינו כי צעצועים ומתנות עשויות להיות זולות משמעותית בקנייה מקוונת, זאת לצד יתרונות הנוחות הברורים. מעבר לכך, חשוב לזכור כי יהודים חיים ברחבי העולם, לכן אפשר בהחלט ליצור קרייאטיב ופרסום רלוונטיים המכוונים לקהילה היהודית.

5 בדצמבר

Krampusnacht באירופה

מקורו של המועד מצוי במסורת האלפינית שמתייחסת לאותו תאריך, הלוא היא ה-Krampusnacht. ה"קרמפוס" הם מין שדים, המתלווים לסנטה קלאוס. כמו שהקדוש בא לחלוק מתנות לילדים שהתנהגו יפה כל השנה, השדים באים להעניש את אלה שהתנהגו רע. יומו של ניקולאס הקדוש הוא 6 בדצמבר. הלילה שלפני הוא לילם של השדים, העורכים מצעד עם לפידים ותחפושות מפחידות.

נהוג ביום זה לחלק מתנות לילדים שהתנהגו יפה כל השנה (בואו נודה באמת, הם ילדים אירופאיים וסביר להניח שהם מקסימים תמיד), הזדמנות לכוון את הפרסום שלכם למדינות מרכז אירופה בעיקר בשבועות הקודמים לתאריך.

10 בדצמבר

יום שני הירוק

בשנת 2007 החלה 'איביי' במסורת לציון את היום שמתחיל את הספירה לאחור לקראת חג המולד. המועד חייב להיות ביום שני ולפחות 10 ימים לפני ערב הכריסמס, במה שמסמל את יום המכירות הטוב ביותר של השנה- כולם רוצים לוודא ש:

-המשלוחים והמתנות יגיעו בזמן

-יהיה ניתן לרכוש אותם במחיר מיוחד ובהנחה

'הגרין מנדיי' מסמל את יריית הפתיחה של הישורת האחרונה בכל הקשור לקניות עבור חג המולד.

14 בדצמבר

Free Shipping Day

הכותרת מרמזת בדיוק על מהותו של היום. נהוג כי כלל המשלוחים באתרים המקוונים הם בחינם, ללא כל קשר לשווי הקנייה של הלקוח, על מנת למנוע תורים ארוכים ומריבות עד זוב דם בקניונים ברחבי העולם ולאפשר ללקוחות לרכוש מתנות בצורה נוחה ומהירה.

21 בדצמבר

יום הסוודרים המכוערים

טוב אני מוכרח להודות שמילדות קינאתי מאוד ב'קולגות' בני גילי הנוצרים. בסדרות ובסרטים חג המולד היה נראה הרבה יותר כיפי מחנוכה, אבל דבר אחד העיב על כל החגיגה- הסוודרים הסרוגים, אשר מייצגים אנטי טזה לכל סטנדרט אופנתי בקנה מידה כלשהו, המעוטרים באלמנטים של החג. ברחבי העולם המערבי נהוג ללבוש את אותם סוודרים, כנראה כדי בעיקר לא לפגוע בקרובי משפחה (העיקר הכוונה ולא המתנה עצמה…)

אם אתם מוכרים בגדים בחנות האיקומרס שלכם, זוהי הזדמנות נהדרת להציע סוודרים בסגנון 'כריסמסי' במבצעים והנחות. עם כמה שזה נשמע מגוחך, מהלך שכזה בהחלט יכול להתגלות כמשתלם עבורכם.

בכתבה- סיפור מעורר מחשבה והשראה על ניצול עסקי של המועד:

2 Chainz who sold $2.1 million of “Ugly Santa Sweaters” in 30 days.

22 בדצמבר

Super Saturday

 

 יום השבת האחרון לפני חג המולד. מכונה גם “Panic Saturday ”. בשנה שעברה, באותו יום הסתכמו סך המכירות של מוצרים באינטרנט לכדי סכום אסטרונומי של מיליארד דולר. זוהי ההזדמנות האחרונה של הורים/ חברים/ סבים וסבתות לסידורים וקניות אחרונות, כדאי לכם להיות שם בדיוק ברגע הזה!

24 בדצמבר

ערב חג המולד

25 בדצמבר

חג המולד

זהו. אפשר לנוח. אחרי שבועות אינטנסיביים, אתם יכולים לקחת קצת ברייק מכל הבלאגן והמהומה. תוכלו לעבור בכיף ובשלווה על דו"חות המכירות ולקבל תמונת מצב אודות מוצרים פופלאריים, האם המשלוח ושירות הלקוחות היה טוב ותוכלו לנתח את הנתונים ממסעות הפרסום והקמפיינים שערכתם במהלך התקופה.

26 בדצמבר

Boxing Day

עד להופעת הבלאק פריידיי, נחשב הבוקסינג דיי ליום המכירות הגדול ביותר בעולם (גם באונליין וגם באופליין) ומקורו בבריטניה. למרות עליוניותו של הבלאק פריידיי, זוהי הזדמנות מצויינת להציע את הסטוק שנשאר לכם מתקופת החגים במחירים נמוכים ובמבצעים אטרקטיביים.

31 בדצמבר

ערב השנה החדשה

זה הזמן להסיק מסקנות, לתת לעצמכם טפיחה על השכם על הצלחות ורשום נקודות לשיפור לתקופת החגים בשנה הבאה.

 

לסיכום, זכרו ששיווק והתנהלות שוטפת בתקופת החגים אינה נוגעת אך ורק לקידום המוצרים שלכם, אלא גם ליצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא וקידום מנהלות. ברגע שתתכננו את לוח הזמנים שלכם כראוי ותדעו בדיוק כיצד להערך לכל חג ומועד- תפנו לעצמכם זמן לעוד משימות ובדיקה תוך כדי תנועה של האסטרטגיה שגיבשתם.

בהצלחה!

רוצים שנעזור לכם? השאירו פרטים כאן:

About Подозрительный

Check Also

המדריך השלם לשיווק בטוויטר

המדריך השלם למשווק המתחיל בטוויטר  זמן קריאה- 6 דקות   אם אתם עוסקים בשיווק דיגיטלי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *