קידום אפליקציות בצורה אורגנית ב – ASO 2018 – GOOGLE PLAY
aso

קידום אפליקציות בצורה אורגנית ב – ASO 2018 – GOOGLE PLAY

במאמר זה נצלול אל תוך עולם ה ASO (ע"ע- App Store Optimization ) עבור יישומי אנדרואיד בחנות Google Play.

מדריך זה מפרט את הדרכים לייעל את רישום האפליקציה שלך בחנות Google Play על מנת לשפר את הנראות שלה ולהעלות את מספר ההורדות האורגניות.

גם אם אתה חדש בתחום ואתה מרגיש מבולבל, אל תדאג! המדריך שלנו יראה לך מה וכיצד לעשות, צעד אחרי צעד!

מתחילים 🙂

המדריך האולטימטיבי לקידום אפליקציות בצורה אורגנית
ASO 2018 – GOOGLE PLAY

מעל 5.3 מיליון אפליקציות מוצעות כעת להורדה בחנויות האפליקציות של Google play  ו – App Store והמספר ממשיך לעלות! לכן, השגת חשיפה טובה יותר בחנות היא האתגר הגדול ביותר שעומד כיום בפני מפתחי אפליקציות ומשווקים.

ASO היא אסטרטגיה חיונית לעסקים ניידים וגם פתרון מצוין למקסום החשיפה בחנות, שיפור דירוג החיפוש, הגדלת שיעור ההמרות והגדלת מספר ההתקנות האורגניות.

ASO – מה זה?

ASO הוא תהליך של מיטוב רישום אפליקציות ומשחקים לנייד שעוזר להגדיל את החשיפה שלהם ולשפר את שיעור ההמרות (Conversion Rate) מצופים למתקינים.בשונה מ – SEO שמתמקד בשיפור החשיפה,  ASO עוסק גם בשיפור שיעור ההמרות.

חשוב לציין כי "ASO" הוא לא "SEO". קידום SEO עבור Google Play אכן קיים, אך על אף שהוא קשור ל- ASO, השניים אינם זהים.

 

אסטרטגיה בסיסית של ASO

אסטרטגיית ASO מורכבת משלושה שלבים עיקריים:

 • מחקר שוק ואופטימיזציה של מילות מפתח

 • אופטימיזציה של רישום בחנות ו- A / B טסטינג

 • מעקב / ניטור וחזרה על התהליך כולו

 •  

מחקר שוק ואופטימיזציה של מילות מפתח

אופטימיזציה של מילות חיפוש ב- Google Play מתחילה במחקר שוק ומחקר מילות מפתח. זהו הצעד הראשון בתהליך ה- ASO עבור האפליקציה או המשחק שלך. אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך הוא הכרת הנישה שלך בשוק: מי הם המתחרים שלך ובאילו טקטיקות הם משתמשים. חשוב ללמוד את המתחרים שלך כדי שתוכל לעקוף אותם בדירוג ולקבל יותר הורדות.

העלאת אפליקציה חדשה ותחרות על דירוג עבור מונחי חיפוש פופולריים עלולה להיות מאתגרת, לכן, האסטרטגיה הטובה ביותר עבור שיפור מילות המפתח היא – בחירת מילות המפתח הנכונות.

בהתחלה מומלץ ללכת על מילות מפתח בעלות זנב בינוני וארוך, שהן למעשה שילוב של שתי מילות מפתח (ומעלה) ביחד עבורים חיפושים ספציפיים יותר. כ -70% משאילתות החיפוש בחנות הן בעלות זנב ארוך, וההמרה מהן בדרך כלל גבוהה יותר מכיוון שתוצאות החיפוש ספציפיות יותר למשתמש.

מילות מפתח בעלות זנב ארוך מקבלות פחות תנועה ופחות תחרות, ולכן כדאי לנסות ולתפוס מספר רב ככל האפשר של שילובים שונים של מילות מפתח בעלות זנב ארוך ולכסות שטח גדול של אפשרויות חיפוש הקשורות לאפליקציה שלך. בדרך זו, תוכל להרחיב את טווח ההגעה שלך למשתמשים ולהגדיל את החשיפה שלך בחיפוש בחנות.

אופטימיזציה בגוגל פליי ו A/B טסטינג

כאשר אנו רוצים להשתמש באסטרטגיית ASO עבור האפליקציה שלנו ב Google Play, עלינו לזכור שני גורמים חשובים: מטאדאטא פנימי ומטאדאטא חיצונים.

* מטדאטא פנימי – גורמים או אלמנטים שהם 100% בשליטת המפתח: כותרת, שם המפתח, תיאור קצר וארוך, לוגו, צילומי מסך, פיצ'ר גרפיקס (תמונה או וידאו).

* מטאדאטא חיצוני – גורמים או אלמנטים שאינם נשלטים לחלוטין על ידי המפתח, אך ניתן להשפיע עליהם, לדוגמה: כמות התקנות, דירוגים וביקורות משתמשים.

חלק מהגורמים האלה משפיעים על הדירוג, חלקם יכולים להשפיע על שיעור ההמרות, וחלקם יכולים להשפיע על שניהם (כגון תיאור).

בהמשך המאמר נבחן כיצד בדיוק צריכים להראות רכיבי מטאדא אופטימליים, לאחר ביצוע ASO.

זה לא משנה אם האפליקציה שלך כבר פורסמה בחנות או שאתה רק לקראת ההשקה. אם אתה באמת רוצה להשיג הורדות אורגניות, אסטרטגיית ASO היא בגדר חובה!

התוצאות לא תמיד הולכות להיות כפי שאתה מצפה שיהיו. יכול להיות שיש לך מה שנראה לך כלוגו מושלם ועיצוב גרפי מהמם, אבל אם אלו לא הופכים את המבקרים שלך להורדות – הם לא באמת עובדים! אסטרטגיה שעובדת לאפליקציה אחת לא תעבוד עבור אפליקציה אחרת! כל אפליקציה שונה וכך גם אסטרטגיית ה ASO שלה. אז הגיע הזמן להפסיק לנחש… ולהתחיל להריץ A/B טסטינג!

בדיקת A / B היא השוואה של שתי גרסאות שונות של רישום האפליקציה, כדי לזהות איזו גרסה מביאה המרות טובות יותר (קליקים או התקנות). במהלך הבדיקה, גוגל פליי מניעה חצי מהתנועה שלך לאפשרות A, ואת החצי השני לאפשרות B. לבסוף, אתה משווה ביניהן ורואה לאיזו מהאפשרויות יש את הביצועים הטובים ביותר.

ל- Google יש כלי בדיקות A / B משולב בתוך קונסולת המפתחים של Google Play – בדוק את ההנחיות שלהם לגבי ביצוע בדיקות A / B טובות יותר ותתחיל להתנסות!

מעקב ובקרה

עסקי האפליקציות למובייל משתנים בתדירות גבוהה, וחנויות האפליקציות משתנות גם כן, לכן האפליקציה שלך צריכה להיות מוכנה תמיד וכך גם ה- ASO שלך 🙂

השיטה המומלצת היא לעקוב אחר מילות המפתח החשובות ביותר של האפליקציה שלך (באופן אידיאלי כל יום): מספר ההתקנות (אורגני + לא אורגני), דירוגים של מילות מפתח, דירוגים מובילים (כולל, קטגוריה וכו'). לפי תוצאות המעקב, תוכל לשפר את מילות המפתח שלך ולהסיר את מילות המפתח שאינן מראות תוצאות. נסה לבצע ניסויים נוספים עם האלמנטים הגרפיים והמשך עם בדיקת A / B עד שתמצא את השילוב הממיר ביותר לאפליקציה שלך בחנות Google Play.

שמור על המשתמשים שלך. נסה לספק את חוויית המשתמש הטובה ביותר. את זה תוכל לעשות על ידי מעקב אחרי ביקורות המשתמשים והתגובות שהם משאירים. מענה לתגובות יכול אפילו להמיר ביקורות שליליות לחיוביות. שמירה על ביקורות ותגובות משתמשים חיוביות הוא גורם חשוב בתהליך ה –  ASO (גוגל מדרגת גבוהה יותר את האפליקציות עם הביקורות והתגובות החיוביות ביותר), ככל שיותר משתמשים יורידו את האפליקציה שלך וישאירו ביקורות חיוביות, ככה יותר משתמשים נוספים יורידו את האפליקציה שלך (אפקט ההעדר – אם כולם אומרים שזה טוב, כנראה שזה טוב).

זכור – המפתח להצלחה הוא מוצר נהדר!

 

אופטימיזציה של מרכיבי רישום האפליקציה

ביצוע ASO עבור מרכיבי רישום האפליקציה שלך יכול לשפר את הדירוג עבור מילות המפתח בחיפוש, את שיעור ההמרות להתקנה, ובסופו של דבר להביא ליותר הורדות אורגניות – אם לא עשית זאת עד עכשיו, זה הזמן להתחיל!

התמונה נלקחה מהאתר – thetool.io דרך – Katerina Zolotareva

ביצוע ASO עבור האפליקציה שלך לא רק יעזור לך להגביר את החשיפה שלך בחנות אלא גם יקדם אותך במנוע החיפוש של GOOGLE ו – App Packs.

כעת נבחן ביחד את כל מרכיבי הרישוםשל האפליקציה בחנות וכיצד ניתן לשפר אותם.

כותרת – Title

הכותרת היא האלמנט הראשון ואחד החשובים ביותר ברישום אפליקציה, מכיוון שיש לה השפעה גדולה על תוצאות החיפוש ועל שיעור ההמרה להתקנה.

Google מתירה לכלול עד 50 תווים בכותרת (בעוד ש- Apple קיצרה את שם האפליקציה, מ -50 עד 30 תווים). כדי למקסם את השימוש בחלל זה לשיפור של האפליקציה ולשיפור דירוג מילות המפתח, הוסף כמה ממילות המפתח החזקות ביותר לכותרת שלך לצד שם המותג.

שמור על שם מותג קצר, ברור וקל לאיות עבור המשתמשים הפוטנציאליים שלך, ונסה להוסיף אמוג'י כדי לתפוס את תשומת הלב של המשתמשים כאשר הם גולשים בחנות Google Play.

 

כמה דוגמאות של כותרת משופרות:

 • שם המותג – מילות מפתח
 • שם מותג: מילות מפתח
 • מילות מפתח – שם המותג

 

מילות מפתח: שם מותג

אל תתעלם מהארץ שממנה מורידים את האפליקציה שלך! – העולם האינטרנטי פתוח לכולם ובעזרת התאמת האפליקציה שלך לכל מדינה אתה יכול להבין מהיכן מגיעה רוב התנועה שלך! התוצאות יכולות להפתיע אותך!

שתי דוגמאות לכותרות מצוינות שעברו – ASO ב- Google Play:

Google מאפשרים לך להוסיף כותרת אחת עבור כל שפה ומדינה שבה אתה רוצה שהאפליקציה שלך תוצג.

 

כתובת אתר / חבילה – URL / Package

באופן מפתיע, כתובת האתר (חבילה) של האפליקציה שלך יכולה להיות גורם דירוג חזק מאוד עבור תוצאות החיפוש בחנות Google Play, במידה ואתה כולל בשם כמה מילות מפתח. בדוק את כתובת האתר של האפליקציה שלך בחנות Google Play לפני פרסום האפליקציה – לאחר הגדרת האפליקציה והעלאה שלה לחנות, לא תוכל לשנות יותר את הכתובת.

קח לעצמך רגע לפני פרסום האפליקציה והוסף כמה מילות מפתח לכתובת האתר!

שם המפתח – Developer Name

שם המפתח הוא גורם נוסף המשפיע על דירוג תוצאות החיפוש של אפליקציות. מלבד זאת, Google שומרת תיעוד של היסטוריית מפתחים, ואם העלאת אפליקציה תחת שם מפתח בעל היסטוריה חיובית, האפליקציה שלך תקבל דירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש.

דירוג החיפוש שלך בהחלט ישתפר אם תוסיף כמה מילות מפתח בשם המפתח שלך.

דוגמא:

שם מפתח: Keyword1, Keyword2

מפתחים מסוימים משנים לגמרי את השם מפתח שלהם כך שיעזור להם בתהליך ה – ASO.

 

תיאור קצר – Short Description

התיאור הקצר בעמוד האפליקציה שלך משפיע על דירוג מילות המפתח ועל שיעור ההמרות.

אתה יכול לכתוב עד 80 תווים בשדה התיאור הקצר, חשוב מאוד לשמור על איזון ולספק תיאור ברור שכולל חלק ממילות המפתח העיקריות שלך.

תיאור קצר שנבנה נכון מספק הדגשה של התכונה או המטרה העיקרית של האפליקציה שלך, מעביר מסר ברור על הערך שלה ותופס את תשומת הלב של המשתמש שיכול להרחיב את התיאור ולעבור לתיאור המלא. בדיוק כמו בכותרת גם כאן, הוספת אימוג'י לתיאור הקצר בהחלט יכול לעזור 😉

בעזרת התוסף הזה ל Chrome תוכל לבדוק את התיאור הקצר של כל אפליקציה ב- Google Play מדפדפן המחשב שלך (ולרגל אחרי המתחרים שלך!).

 

תיאור – Long Description

תיאור האפליקציה הוא גורם חשוב ביותר בתהליך ה ASO ומשפיע על החיפוש, הדירוג וההמרות.

אלגוריתם החיפוש של Google  עובר דרך תיאור האפליקציה ומשתמש במילות המפתח שהוא מוצא (בעיקר בחמש השורות הראשונות של הטקסט). זו הסיבה שהתיאור שלך קודם כל צריך להיות ידידותי למנוע החיפוש.

Google מאפשרים לך להכניס עד 4000 תווים בתיאור הארוך. השתמש בזה על מנת להכניס כמה שיותר מילות מפתח ושילובים שונים של מילות מפתח, במיוחד בשורות הראשונות והאחרונות של הטקסט, אבל בבקשה – אל תגזים במילוי התיאור שלך במילות מפתח! לא רק ש Google תעניש אותך, זה גם ישפיע לרעה על המשתמשים וימנע מהם לנסות את האפליקציה שלך.

התיאור צריך להיות מאורגן ובנוי היטב ולהכיל בצורה ברורה ונקיה את כל המידע בעל הערך הגבוה ביותר עבור המשתמש שישכנע אותו להתקין את האפליקציה. אל תשכח גם להוסיף קריאה חזקה לפעולה.

תיאור ארוך שעבר שיפור והתאמה לפי ה – ASO.

 

מספר טיפים לתיאור אפליקציה מצוין וממוטב ב- Google Play:

 • השתמש ככל האפשר בכל המקום שניתן לך בתיאור הארוך (לפחות 3,000-3,500 תווים)

 • התאם את התיאור שלך לכל השפות האפשריות. רצוי להשתמש בעזרה מקצועית במקום בתרגום עיוור

 • תאר את המעלות ואת כל התכונות הטובות ביותר של האפליקציה שלך – זה בסדר להתרברב!

 • מצא מילות מפתח ובעלות זנב ארוך שתוכל להוסיף לתיאור שלך

 • השתמש בנקודות, כדור או סמלים כמו ✔❖➜ עבור ארגון ברור וויזואלי

 • אל תעמיס את התיאור שלך בהרבה טקסט – תכתוב בפסקאות קצרות ואל תשכח לכלול emoji 🔥. ניתן  להשתמש ב- HTML ו- Rich Format

 • ציין פרסים או תחרויות כדי לעודד את המשתמשים שלך להוריד את האפליקציה וכלול קריאה חזקה לפעולה שמכילה תחושת דחיפה. למשל – "הורד והתחל לחסוך כסף כבר היום!"

 • ציין את פרופיל המדיה החברתית שלך או קהילות משתמשים עבור האפליקציה שלך

 • בדוק את הדרישות של Google ולמד מה לא לעשות 😉

 

לוגו – Logo

הלוגו הוא האלמנט הראשון שהמשתמשים רואים כשהם מגיעים מדף תוצאות החיפוש או מרשימת האפליקציות המובילות. הלוגו משפיע באופן ישיר על מספר הלחיצות על האפליקציה שלך ממסך החיפוש והוא גם משפיע כמובן על שיעור ההמרות (כמה משתמשים יורידו את האפליקציה שלך לאחר החיפוש).

אין ספק כי הלוגו הוא האלמנט שיש לו את ההשפעה הגדולה ביותר על החלטת המשתמש אם להעיף מבט ולהתקין את האפליקציה או לא.

לוגו בולט וייחודי הוא מה שבאמת יכול להשפיע על המשתמשים לנסות את האפליקציה שלך.

כדי לפרסם אפליקציה ב Google Play, אתה תזדקק לתמונה ברזולוציה גבוהה עבור הסמל שלך.

 

אלו הדרישות של Google עבור הסמל:

 • סוג תמונה –  32 – (bit PNG (with alpha
 • גודל – 512px by 512px
 • גודל מקסימלי –kb  1024

כמה טיפים לשיפור הסמל שלך:

 • ודא שהסמל שלך משקף בבירור את המטרה העיקרית של האפליקציה שלך – אל תבלבל את המשתמשים, אלא אם כן כבר יש לך מותג חזק

 • מצא את "הסגנון" שלך – צבעים, טיפוגרפיה, וכדומה – ותיצמד אליהם. הסמל שלך צריך להתאים אל שאר האלמנטים באפליקציה שלך

 • בחן את המתחרים וצור משהו ייחודי

 • השתמש בצבעים מרהיבים והרמוניים וצורות ברורות, שים לב שאתה לא מגזים!

 • אל תציג טקסט בסמל שלך

 • נסה להוסיף גבולות או מסגרת כדי להפוך אותו למושך יותר

 • תמיד תחדש ותעקוב אחרי מגמות העיצוב

 • אל תנסה לנחש איזה סמל יעדיפו המשתמשים שלך – ערוך בדיקת A/B בכדי לדעת איזה סמל המשתמשים שלך מעדיפים

תמונהFeature Graphic – Image

האלמנט החזותי הבא שהמשתמשים שלך נחשפים אליו בעת ביקור בדף האפליקציה שלך – הוא הפיצ'ר גרפיקס שיכול להיות תמונה או סרטון.

הפיצ'ר גרפיקס אחראי בראש ובראשונה לשיפור ההמרות מצופה למתקין. אלמנט גרפי מעוצב היטב ממשיך להעביר את ה – "mood" של אפליקציה.

 

הדרישות של Google עבור פיצ'ר גרפיקס הם:

 • סוג תמונה – (JPEG or 24-bit PNG (no alpha
 • גודל מקסימלי –kb by 500px  1024

 

טיפים לשיפור הפיצ'ר גרפיקס:

 • אל תמקם שום מידע חשוב – חזותי או טקסט, קרוב לגבולות התמונה או בשליש התחתון שלה

 • דאג לרכז את הטקסט / לוגו / מידע אחר למרכז התמונה, כדי להבטיח את הנראות ויכולת הקריאה

 • השתמש בגופן גדול

 • זכור שניתן להשתמש בתמונות עם או בלי הסמל, לכן כדאי לוודא שהתמונה שלך מפנה באופן ברור לאפליקציה שלך ועוזרת בזיהוי שלה

 • השתמש בבדיקות A/B כדי לבדוק את התמונות שלך ולהגדיל את מספר ההמרות

 • נסה לשחק עם התמונות שלך, שנה אותן עם עונות השנה על מנת להעביר הודעות חשובות או ברכות חג

 • אם התמונות שלך כוללות טקסט כלשהו, זכור להתאים אותו למדינות ושפות שבהן האפליקציה שלך מוצגת

 •  

סרטון – VIDEO

אופציה נוספת בהוספת אלמנטים גרפים הוא ליצור סרטון YouTube על האפליקציה שלך ולהוסיף אותו בתצוגה המקדימה לאפליקציה.

סרטון הוא כלי רב עוצמה ופשוט לשימוש. כדי להוסיף סרטון, פשוט הדבק את כתובת האתר של YouTube בשדה "סרטון קידום מכירות" בדף האפליקציה שלך בחנות Google Play.

 

זכור את הדגשים הבאים:

 • העתק רק את כתובת האתר של הסרטון ב YouTube! שים לב שאתה לא מתבלבל ומעתיק כתובת פלייליסט של YouTube או כתובת של ערוץ!

 • אל תשתמש בסרטון עם הגבלת גיל כסרטון תצוגה מקדימה לאפליקציה שלך

אתה יכול להתאים את הסרטון שלך לכל השפות בהן האפליקציה שלך זמינה. העלה סרטון אחד עבור כל שפה, או השתמש רק בתרגום מותאם לשפות השונות ש- Google תציג באופן אוטומטי בהתאם למיקום המשתמש או להגדרות המכשיר.

אחד הדברים המגניבים ביותר לגבי הוספת סרטון הוא שהפעלה של הסרטון מ – Google Play נחשב להפעלה ב- YouTube. המשמעות היא שאתה מקבל מספר צפיות ודירוג גבוה יותר ב- YouTube ולכן הסרטון שלך יופי במיקום גבוהה יותר בתוצאות החיפוש של Google!

זכור שאתה יכול גם לבצע בדיקת A / B עבור הסרטון שלך כדי לזהות איזה סרטון מספק לך את הביצועים הטובים ביותר.

 

צילומי מסךScreenshots

כמו אלמנטים גרפיים אחרים גם צילומי מסך אחראים על ASO ושיעור ההמרות. אין להם נראות כה גדולה ב- Google Play (בהשוואה ל- Apple App Store), מכיוון שהמשתמש צריך לגלול למטה כדי לראות אותם, אך עדיין, צילומי המסך נותרים חיוניים עבור המשתמשים כדי לראות כיצד נראית האפליקציה מבפנים.

מספיק למשתמש לתת רק מבט אחד על צילום מסך כדי להחליט אם הוא רוצה להוריד את האפליקציה או לא, ולכן חשוב מאוד לעשות רושם ראשוני נהדר על המשתמשים. הקפד להציג את התכונות הטובות ביותר של האפליקציה שלך על שני צילומי המסך הראשונים.

Google Play מאפשר, לך להוסיף עד 8 צילומי מסך ומינימום של 2, אך לעולם אל תעצור ב -2 צילומי מסך!

 

אלו הדרישות של Google לצילום מסך:

 • סוג תמונה: (JPEG או PNG bit 24 (no alpha
 • גודל מינימלי: 320px
 • גודל מקסימלי: 3840px

כמה טיפים לשיפור צילומי המסך שלך:

 • הצג את המאפיינים הטובים ביותר של האפליקציה ב -2 התמונות הראשונות

 • לעולם אל תעלה רק -2 צילומי מסך! העלה כמה שאפשר!

 • השתמש בטקסט כדי להסביר את המידע על התמונות למשתמשים

 • עקוב אחר הסגנון הכללי של האפליקציה וערכת הנושא שלך, נסה ליצור סיפורים

 • ספק תוכן מאתגר ומעניין כדי לעודד את המשתמשים להתקין את האפליקציה שלך

 • הצג מבצעים מיוחדים או הנחות כדי לתת להם חשיפה רבה יותר

 • התאם את צילומי מסך למדינות שבהן האפליקציה מוצגת!

 • לעולם לא לשכוח לערוך בדיקת A / B כדי למצוא את צילומי המסך הטובים ביותר עבור המוצר שלך!

לסיכום

דף האפליקציה שלך ב- Google Play הוא אזור קריטי. ככזה, הוא מצוין לביצוע שיפורים וניסויים באלמנטים שונים כדי למצוא את השילוב המושלם שיגדיל את הדירוג שלך בתוצאות החיפוש, ובמקביל ללמוד כיצד לשכנע את המשתמשים להוריד את האפליקציה שלך ובכך לשפר את ההמרות שלך.

תמיד יש מקום לשיפור נוסף! לעולם אל תפסיקו להשתפר!

רוצים שנעזור לכם? השאירו פרטים כאן:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט