3 דרכים לייצר צמיחה אורגנית באינסטגרם

3 דרכים לייצר צמיחה אורגנית באינסטגרם

במאמר “לשפוך מעט אור על איך אינסטגרם עובד” שנכתב על ידי אדם מוסרי, העומד בראש אינסטגרם, הוא מסביר כיצד תוכן מדורג ברשת החברתית: “אנחנו (האלגוריתם) רואים כמה פופולארי נראה שפוסט עומד להיות. סיגנאלים כמו מספר ומהירות הלייקים, תגובות, שיתופים ושמירות של פוסטים”

 המשמעות היא שעל מנת לקבל חשיפה אורגנית מוגברת, עלינו להניע את העוקבים שלנו לפעולה. ככל שהם יבצעו יותר פעולות עם התוכן שלנו, כך תגבר החשיפה של התוכן. על פי האסרטגיה הזו מספר הפעולות הממוצע לפוסט הוא המדד החשוב ביותר למעקב אם רוצים לייצר צמיחה לאורך זמן.

3 דרכים ליצירת חשיפה אורגנית באינסטגרם

שלושת הצעדים הבאים הם חלק מהבסיס ליצירת צמיחה אורגנית לאורך זמן. הדרכים שאציג בפניכם יגדילו את החשיפה של החשבון שלכם אך גם את כמות הפעולות הממוצעת שהפוסטים שלכם מקבלים. 

 

רק חשוב לי להדגיש מראש: קניית עוקבים ולייקים מזויפים לא תופיע כשיטה מומלצת במאמר זה. אינסטגרם מזהים בקלות פעילות מזויפת והיא לא תורמת לחשיפה אורגנית.

#1 אינטראקציה עם עוקבים פוטנציאלים

אפשר לעשות זאת בצורה ידנית ובמקביל בצורה אוטומטית. בשיטה הידנית עליך לעקוב אחרי חשבונות אחרים בתחום העיסוק שלך, ממש להכין רשימה כזו, ואחת לכמה זמן להיכנס לחשבונות ולבדוק מי הגיב או עשה לייק לפוסטים אחרונים של החשבון שאחריו עוקבים.

 

לאחר מכן, אפשר להיכנס לחשבונות אלה וליצור אינטראקציה – עדיף תגובה. חשוב לדאוג שהתגובה תהיה רלוונטית וכזו שתגרום עניין בקרב מי שקורא אותה לבדוק מי אתם. לא תגובה מכירתית, אלא תגובה איכותית וכנה.

 

בשיטה האוטומטית משתמשים בתוכנה Jarvee שהמדריך הזה מסביר בפירוט כיצד לעבוד איתה. היא מבצעת חלק מהאינטרקציות בצורה אוטומטית (חשוב לעשות זאת בצורה נכונה, אם אתם לא בטוחים איך – צרו קשר!)

#2 אופטימיזציה לתוכן

אינטראקציה עם עוקבים פוטנציאלים מייצרת חשיפה לחשבון, אבל בסוף זה התוכן שגורם להם להחליט האם לעקוב אחרי החשבון או לא. מה הדרך לבחור את התוכן המתאים ביותר?

התשובה היא: דאטה. “ארגונים שמקבלים החלטות על בסיס דאטה מגיעים לתוצאות גבוהות ב162% מארגונים שלא עושים זאת” (מחקר על פי Database). זה נון גם לרשתות חברתיות, אפשר להגיע לחשיפה גבוהה בהרבה כשבוחרים את התוכן על פי דאטה.

הדאטה הטוב ביותר הוא הדאטה של חשבונות אחרים בתחום שלכם, ותוכלו למצוא את התוכן הויראלי ביותר שלהם על ידי שימוש בתוכנה כמו Viralspy שמאפשרת ניתוח תכנים של חשבונות אינסטגרם.

השימוש בתוכנה פשוט מאוד, הכניסו את שם החשבון והתוכנה תסרוק כמה מאות מהפוסטים האחרונים שהחשבון פרסם ותסדר אותם מהפוסט המוצלח ביותר עד לפוסט שהצליח הכי מעט.

 

הדוגמא שבתמונה נלקחה מהוובינר “כיצד להשתמש בתוכן ויראלי על מנת לייצר צמיחה אורגנית באינסטגרם” (שימו לב שהסרטון בשפה האנגלית)

#3 שיתופי פעולה

שיתופי פעולה יכולים לחשוף אתכם לקהלים חדשים של עוקבים של חשבונות אחרים, ולרוב מבוצעים בתמורה לחשיפת העוקבים שלכם לתוכן של החשבון האחר. אבל מה אפשר לעשות אם החשבון שלכם קטן מדי ואין לו יכולת לקבל הצעות לשיתופי תוכן הדדיים?

 

הפתרון הוא לעשות שיתופי תוכן הדדים עם העוקבים שלכם. צרו פעילות בחשבון שמבקשת מהמשתמשים לתייג אתכם בפוסט\סטורי ובתמורה שתפו את התמונה שלהם בחשבון שלכם. נכון, זה לא אותו הדבר כמו לבצע שיתוף פעולה עם משפיען או חשבון גדול אחר – אבל פעילות משותפת עם העוקבים שלכם גם מגדילה את הנאמנות שלהם לתוכן שלכם וגם מייצרת חשיפה, זה win-win.

סיכום

צמיחה היא מסע, תהליך.

 

יש עשרות טקטיקות ושיטות, וחשוב להמשיך לקרוא לעקוב וללמוד עליהן. חלק מהדברים ה “טריקים” קטנים וחלק רעיונות אסטרטגיים ארוכי טווח. מה שמשותף לכולם זה שהדיון סביבם קורה בקהילות שעוסקות בצמיחה עסקית, וחשוב לקחת חלק בהן כדי תמיד להיות עם היד על הדופק ולהכיר את הפתרונות החדשים ואת השינויים שקורים מסביב.

דילוג לתוכן