Home / עבודה מהבית / עבודה מהבית – חלום ? עכשיו גם אתם יכולים
עבודה מהבית
עבודה מהבית

עבודה מהבית – חלום ? עכשיו גם אתם יכולים

עובדי עבודה מהבית הם הדור החדש של התעסוקה בישראל.

הם חוסכים המון כסף למעסיקים, זמינים מעבר לשעות המשרד, מתקשרים בעזרת הטכנולוגיה ההולכת ומתפתחת ויש מחקרים המראים שהם נחשבים לפרודוקטיביים יותר – אז למה לא בעצם?.

בעידן של היום ובשוק התעסוקה הנוכחי שילוב של עבודה וחיי משפחה היא לא מילה גסה. מה שמאפשר לעובדים לנהל את הזמן שלהם בגמישות יתר, להימנע מפקקים ממושכים בדרכם לעבודה, ובנוסף הם פרודוקטיביים וזמינים יותר מעבר לשעות העבודה במשרד.

על פי סקר שנערך ב-2010 בתחום מסחר באינטרנט ונדגם שוב בשנת 2012. שיעור בלתי מבוטל של עובדים שהועסקו בשיטת עבודה מהבית עמד על כ- 15.6%. נכון לשנת 2012 למעלה ממחצית העובדים כ-52.4% העוסקים בתחום בחרו לעבוד מהבית. הנתון מעיד על גידול של כ- 235.9% . לראיה זאת על פי נתוני סקר של חברת עוקץ. בחמש השנים האחרונות חל גידול של בין 23 ל-200 אחוזים בשיטת העסקה מהבית בתעסוקה בישראל.

בחברת סיסקו העולמית מדובר במדיניות של ממש. כ – 20-30 אחוזים מהעובדים מנצלים את האפשרות לעבוד מהבית. מדובר במגמה שהולכת וגדלה בתחום עולם ההיי טק . ראו לכך את

חברת I.B.M עד לשנת 2009 40% מכוח האדם שלה בחר לעבוד מהבית. מדיניות זאת חסכה לחברה כ-100 מיליון דולר בשנה על הוצאות נדל"ן, חשמל וניקיון.

בחברת אתוסיה מסבירה ענבר הסטן –פרדו מנכ"לית יחידת שירותים מנוהלים. מהסקר שהחברה ערכה בישראל שכיום חלה עליה משמעותית בעבודה מהבית במודלים השונים. כ-70% מחברות התוכנה, 61% מהחברות בענף התקשורת , 48% מחברות האינטרנט, ו-38% מהחברות בענף החומרה מאפשרים לעובדיהם לשלב עבודה מהבית וכך גם לנהל חיי משפחה תקינים.

לדבריה של סיגל סרור, סמנכ"לית משאבי אנוש וחברת הנהלה בקלטורה . האיזון נמצא בכך שעובד כיום יוכל לאזן בין חיי משפחה לעבודה. בקלטורה אנו נותנים לעובד לבחור כיצד לאזן בין העבודה ולבין חייו הפרטיים. אנו מאמינים שאפשר ורצוי לבטוח בעובד. כיום אין צורך ממשי להגיד פיזית למקום העבודה בעידן של היום שלכל עובד יש סמארטפון שהפך עם השנים לכלי עבודה . העובד יכול לצאת מהמשרד לשתות קפה, לשבת עם הלפטופ בבית קפה או בדרכם חזרה ברכבת הביתה. אנו סבורים שהעובדים ייהנו מהטבות אלו, לא ינצלו זאת. להפך הם יודעים להפעיל שיקול דעת ואף פרודוקטיביים יותר בעבודה. לשבת על כוס קפה ?  כבר אמרנו..

עבודה מהבית
עבודה מהבית

אז רגע? מה יוצא מזה לחברה?

זהו מצב של win win  בין העובד לחברה. העובד שגם ככה מרגיש שחוק כל הזמן, בין אם זה הנסיעות בפקקים לעבודה, שעות העבודה הארוכות במשרד. בוס על הראש, הלחץ הבלתי מתמשך או סתם שגרת יום עבודה. יעדיף את העבודה מהבית ולצאת קצת מהשגרה מה שייתן לו מוטיבציה להמשיך ולתת את אותה התקופה שיכל לעשות במשרד. מצד החברה, היום יותר ויותר חברות משתמשות באופציה הזאת כחלק ממדיניות החברה. לפי ועידת כלכליסט לעסקים בינוניים וקטנים בשנת 2015 . ישראלי מבלה בממוצע כשעה ועשר דקות בפקקים. החברה מצידה מרוויחה את שעות העבודה שהולכות לאיבוד בפקקים, חוסכת במשאבים כגון משרד והוצאות נלוות, מאפשרת שיויון הזדמנויות בין העבודה למשפחה, לא מקובעת גיאוגרפית ויכולה לפנות לקהל רחב יותר. ובמקרים מסויימים מראים שעובד מהבית לוקח פחות ימי מחלה מעובד רגיל שמגיע למשרד. לפי מדגם שערכה חברת ביטוח אטנה תחלופה מרצון של עובדי החברה היא כ-2%-3% לעובדים מרחוק וכ-8% לעובדי המשרד.

אז לא הבנתי? למי זה מתאים בעצם ?

עבודה מהבית לא מתאימה לכל אחד, בטח לאלו שלא יודעים לנצל את הזמן ועבודה מהבית פוגעת להם בריכוז, הם גולשים באינטרנט, קמים מאוחר ואף עושים סידורים אחרים ולא באמת מתרכזים בעבודה. למי כן, לאנשים בעלי משמעת עצמית גבוהה, כאלו אחראיים שלא צריכים בוס "שיישב" להם על הראש כל הזמן. והיכולת שלהם לנהל את הזמן שלהם ולתת תפוקה מירבית היא הכרחית.

אז איך עושים זאת?

פשוט. קובעים זמני עבודה מוגדרים נגיד מ-9 ועד 17. בוחרים את ההפסקות למשל בשעה 12 אני עושה הפסקה עד השעה 13 וחוזר לעבודה. סדר יום העבודה גם בבית הוא חשוב מאוד, שכן רצוי ממש להתלבש כאילו אנו הולכים לעבודה ולא להישאר בפיג'מה כל היום. תהליך זה עוזר למעבר שבין הבית והחיים האישיים למעבר של עבודה מהבית. כמו כך יש להפריד בין אזור העבודה למרחב הביתי. משמע, חדר עבודה מוגדר בו יהיו הכי פחות הפרעות ומרוחק בשאר החדרים בבית. כזה שנוכל להתרכז ולעבוד בתפוקה מירבית. על בני המשפחה להבין שהינך נמצא בעבודה כרגע גם אם זה מהבית ולאפשר לך לנהל את הזמן נכון ככל האפשר.

דרך נוספת לעשות זאת היא לקבוע פגישות או שיחות טלפוניות אפילו וידאו צ'אט לצורך קיום פגישות וכך לנצל את הזמן ואת שעות העבודה שהוגדרו מראש. כל עיקרון כזה להפריד בין העבודה לבית – מעולה.

לסיכום, עובדים מהבית נחשבים יעילים יותר וזמינים יותר מעבר לשעות העבודה במשרד. הם עצמאיים מטבעם ויודעים לנהל את הזמן נכון. החיסרון: אין בוס שייפקח על העבודה והכל נעשה מרחוק. החברות מצידם, מעדיפות לחסוך הוצאות על משרדים יקרים, לתת לעובד חופש עבודה ולנצל את שעות העבודה האבודות בדרכו וחזרה מהעבודה. החיסרון: חוסר יכולת לפקח על העובד הכל נעשה מרחוק.

בעידן שבו הטכנולוגיה משתדרגת מיום ליום, פגישות מתקיימות באמצעות וידו צ'אטים בכל רחבי העולם והסמארטפון נהפך לכלי עבודה. עבודה מהבית או מבית הקפה הקרוב היא לא מילה גסה. היא אפילו מציאות ממש טובה. אז למה לא בעצם..

 

מוזמנים להצתרף לקבוצת העבודה מהבית הגדולה והטובה בישראל – HomeJob קבוצת עבודה מהבית בהתאמה אישית

 

 

About החשדניסטים

Check Also

איך לבחור נכון? במיוחד איזה תחום או קורסים אונליין ללמוד

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=EeXkxWcyy90[/embedyt] קודם כל מי שלא יצתרף עדיין לקבוצת החשדניסטים להצתרף עכשיו לפני שתמשיכו לינק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *